Curio nieuws aflevering 9: praktijkgericht leren voortaan examenvak op mavo
Op alle vmbo’s van Curio introduceren we in de gemengde/theoretische leerweg ofwel de mavo het praktijkgericht programma (pgp). Dat betekent dat leerlingen meer praktijklessen krijgen. Ze gaan daadwerkelijk bij bedrijven kijken en zien hoe een en ander in de praktijk werkt. Een mooi voorbeeld hiervan is te zien bij Curio scala. Daar is het pgp in schooljaar 2025-2026 officieel onderdeel van het examen van leerjaar 3 en 4. Het cijfer telt dus mee.
In leerjaar 1 en 2 draaien leerlingen al KOB-uren (= Keuze OnderBouw). Ze kiezen 4 x per jaar een keuzemodule, gekoppeld aan een profiel. Zo krijgen ze van verschillende beroepsrichtingen een beeld van de praktijk en wat je in bepaalde beroepen dagelijks doet. Dat helpt bij de meestal moeilijke keuze voor een profiel dat bij de leerling past.
Pgp onderdeel van het eindexamen
Margot Valkenaars-De Leeuw en Laura van Creij zijn docent kunstvakken. Zij leggen in deze Curio nieuws uit hoe zij vanuit hun vak verbinding leggen met de praktijk. Margot is twee jaar geleden gestart vanuit het Curio leerlab ‘Praktijkgericht programma' om een goede invulling te geven aan het pgp binnen Curio. Vanaf komend schooljaar draait het gehele programma dus vanaf leerjaar 1 en in leerjaar 4 als examenonderdeel.
Nieuwsgierig hoe dat eruit ziet? En wat onze leerlingen Tess den Ridder en Yenthe van Jaarsveld ervan vinden?
Kijk dan hier naar aflevering 9 van Curio nieuws.
