Gepubliceerd op
Publicatie datum

Curio nieuws aflevering 8:
beter omgaan met geldzaken in burgerschapsles

Een grote groep jongeren vindt het lastig om hun financiën goed te beheren. De gevolgen van schulden of geldtekort kunnen groot zijn of worden. Van belang dus om jongeren mee te nemen in het bewust omgaan met hun financiën. En vooral ook de verleidingen om risicovol geld te besteden te weerstaan. En oplichtingspraktijken te signaleren. 

‘Je financiën op orde’ met Brokko-game
Sinds vorig jaar draait de pilot teach the teacher vanuit de docenten burgerschapskring binnen Curio. Samen met de Rabobank hebben ze een programma opgezet om invulling te geven aan het thema ‘Je financiën op orde’. Burgerschapsdocenten kunnen dat in hun lessen gebruiken. Ze leren van de Rabobank in een aantal workshops alle ins en outs over een financieel en gezond leven en toekomst voor leerlingen en studenten. Daarin komen financiële trends aan de orde, hoe herken je financiële stress bij jongeren en hoe voorkomen ze financiële problemen. Aan de hand daarvan geven de docenten met ondersteuning van het spel Brokko invulling aan hun lessen. Een leuke en interactieve manier om leerlingen en studenten zelfbewust te maken en ze met elkaar erover in gesprek te laten raken. Na de basis workshops krijgen de docenten nog een aantal verdiepingsworkshops over o.a. bitcoins, beleggen, uitgesteld betalen en phishing. 

Positieve reacties
De deelnemende docenten zijn zeer enthousiast over de lessen en spelvorm. Timothy Nahrworld licht dat in deze aflevering van Curio nieuws nog eens toe. Ook hoe hij zo makkelijker een open gesprek krijgt met zijn studenten. Sem Derks en Sven Volkers van onze mbo-opleidingen in Bergen op Zoom vertellen wat zij ervan vinden.

Nieuwsgierig? Bekijk dan hier de achtste aflevering van Curio nieuws.  

Burgerschapsles met Brokko-game leert studenten beter om te gaan met geldzaken